XX Niedziela Zwykła – 14.08.2022 r.

XX Niedziela Zwykła - 14.08.2022 r.

1. Módlmy się w sierpniu o ludzi podejmujących dobrowolną abstynencję. Zachęcam do wpisywania się do księgi abstynencji. Msze święte w niedziele o godz. 7.00, 9.00, 11.00. W tym tygodniu msze święte o godzinie 7.00 lub 18.00. Kancelaria czynna po mszach świętych. Spowiedź przed mszami świetnymi. Przed mszami świętymi popołudniowymi w poniedziałek i piątek półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać.
  3. Akcja Katolicka przeprowadza dzisiaj zbiórkę do puszek na pokrycie kosztów sztandaru. Zapłaciliśmy za sztandar reprezentacyjny parafii 7000 zł.
  4. Jutro Uroczystość Matki Bożej Wniebowziętej. Święto obowiązkowe. Poświęcenie ziół kwiatów wianków na każdej mszy świętej na cześć Najświętszej Maryi Panny. Msze święte jak w niedziele.
  5. Rozpoczęliśmy prace budowlane Kościoła. Kierownikiem budowy jest Pan Krzysztof Helizon. Firmą prowadzącą jest firma budowlana Inwest Tim. Gdyby ktoś zechciał oferować fachową pomoc budowlaną bardzo proszę zgłaszać się do Pana Tomasza Wąsika. Organizujemy również kuchnie dla pracowników budowy. Bóg zapłać Państwu Hadas za podarowanie przetworów do kuchni. Jeśli ktoś dysponowałby czasem czy też konkretnie pragnąłby ofiarować produkty bardzo proszę kierować się do Pani Bożeny Mikos. Bóg zapłać za życzliwość.
  6. Bóg zapłać za posprzątanie świątyni i złożone ofiary na Kościół.
  7. Bóg zapłać za ofiary składane na budowę kościoła. Bóg zapłać za pracę w tym tygodniu przy budowie kościoła.
  8. Można złożyć swój podpis pod inicjatywą obywatelską o ochronie Chrześcijaństwa.
  9. Niech Dobry Bóg błogosławi naszej pracy.

Intencje mszy świętych od 15 do 21 sierpnia 2022 r.

1. Poniedziałek Uroczystość Matki Bożej Wniebowziętej:
    1. o godz. 7.00 – za Marię Kras.
    2. o godz. 9.00 – w 40 rocznicę ślubu Marii i Jana prośba o zdrowie i błogosławieństwo Boże i opiekę Najświętszej Maryi Panny od dzieci.
    3. o godz. 11.00 – za Parafian i zmarłą Siostrę Barbarę Solarz.
  2. Wtorek o godz. 18.00 za + Leokadię Adamska od Łukasza.
  3. Środa o godz. 18.00 za + Franciszka Kurczab od rodziny.
  4. Czwartek o godz. 7.00 za + Zofię Kucharzyk w 14 rocznicę śmierci od córki i wnuka.
  5. Piątek o godz. 18.00 za + Stefania Tadeusz Edward Kucharzyk Karol Kras.
  6. Sobota o godz. 7.00 w intencji Parafian.
    1. o godz. 7.00 za + Teofila Kuraś w 12 rocznicę śmierci.
    2. o godz. 9.00 za + Ks. Fryderyk Bajorek w 3 rocznicę śmierci.
    3. o godz. 11.00 w I rocznicę ślubu Agnieszki i Bartłomieja prośba o błogosławieństwo Boże.