XIX Niedziela Zwykła – 07.08.2022 r.

XIX Niedziela Zwykła - 07.08.2022 r.

1. Módlmy się w sierpniu o ludzi podejmujących dobrowolną abstynencję. Zachęcam do wpisywania się do księgi abstynencji. Msze święte w niedziele o godz. 7.00, 9.00, 11.00. W tym tygodniu msze święte o godzinie 7.00 lub 18.00. Kancelaria czynna po mszach świętych. Spowiedź przed mszami świętymi. Przed mszami świętymi popołudniowymi w poniedziałek i piątek półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po rannej mszy świętej zmiana tajemnic różańca świętego. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  3. W poniedziałek wspomnienie św. Dominika.
  4. We wtorek święto św. Teresy Benedykty od krzyża – patronki Europy.
  5. W środę święto św. Wawrzyńca.
  6. W czwartek święto św. Klary.
  7. Czytajmy prasę religijną: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa niedzielnego.
  8. Bóg zapłać za posprzątanie świątyni i złożone ofiary na Kościół.
  9. Bóg zapłać za ofiary składane na budowę kościoła
  10. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę na Jasną Gorę. Tak jak było zapowiadane zakupiliśmy sztandar reprezentacyjny naszej parafii Akcji Katolickiej. Cena sztandaru 7000 zł. W następną niedzielę członkowie Akcji Katolickiej przeprowadzą zbiórkę do puszek na pokrycie kosztów sztandaru. Spotkanie Akcji Katolickiej w środę po mszy świętej.
  11. Przystępujemy do prac budowlanych Kościoła. Będziemy mieć murarza i pomocnika. Gdyby ktoś zechciał oferować fachową pomoc budowlaną bardzo proszę zgłaszać się do Pana Tomasza Wąsika.
  12. Jest już woda na cmentarzu. Bóg zapłać za pracę Panu Stanisławowi Reczkowskiemu.

Intencje mszy świętych od 8 do 14 sierpnia 2022 r.

1. Poniedziałek o godz. 18.00 za + Helenę Władysław w 15 rocznicę śmierci – Kozłowski.
  2. Wtorek o godz. 7.00 za + Leokadię Adamska od Magdaleny i Kamila.
  3. Środa o godz. 18.00 za + Zofię i Wojciecha Kwiek.
  4. Czwartek o godz. 7.00 Podziękowanie Panu Bogu za szczęśliwą operację z prośbą o dalszą opiekę Najświętszej Maryi Panny.
  5. Piątek o godz. 18.00 za + Józefa Mleczko w rocznicę śmierci.
  6. Sobota o godz. 7.00 za + Annę Sterkowicz w 11 rocznicę śmierci.
    1. o godz. 7.00 za + Stefanię Moździerz.
    2. o godz. 9.00 za + Julię i Stanisława Wąsik syn Edward.
    3. o godz. 11.00 za Parafian.