Niedziela Palmowa – 10.04.2022 r.

Niedziela Palmowa - 10.04.2022 r.

1. Przeżywamy Niedzielę Palmową. Rozpoczynamy Wielki Tydzień męki Pańskiej. Msze święte w tygodniu do środy jak zwykle. W niedzielę o 7.00, 9.00 i 11.00 z gorzkimi żalami. Spowiedź pół godziny przed mszami świętymi. Przyozdóbmy przydrożne krzyże na czas Wielkiego Tygodnia.
  2. Ofiary zbierane przy krzyżu przeznaczone są na Ziemię świętą.
  3. Młodzież 8 klasy przeżywa Triduum sacrum jako bezpośrednie przygotowanie do sakramentu bierzmowania, który będzie udzielony we wtorek wielkanocny o godzinie 16.00 w Gromniku przez Ks. Bp. Leszka Leszkiewicza.
  4. Bóg zapłać za posprzątanie Kościoła i zebranie ofiar. Bóg zapłać za ofiary na kościół, na tacę i na konto. Bóg zapłać Panom Romanowi Wójcikowi, Stanisławowi Reczkowskiemu, Stanisławowi Kubiczowi, Janowi Burnatowi, Tomaszowi Wąsikowi, za wykonanie krzyża i jego za sponsorowanie.
  5. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji rekolekcji.

Program Triduum Paschalnego i Uroczystości Zmartwychwstania

1. WIELKI CZWARTEK – Dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa o godz. 18.00 – msza św. Wieczerzy Pańskiej po mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 21.00. Adorację po mszy świętej prowadzi Schola.
  2. WIELKI PIĄTEK – Dzień męki i śmierci Pana Jezusa. W tym dniu obowiązuje post ścisły nie spożywamy potraw mięsnych i ograniczamy spożycie jedzenia. Do godziny 17.00 czuwanie w Ciemnicy. Towarzyszmy Chrystusowi cierpiącemu. Czuwanie jest indywidualne z tym, że o godz. 10.00 wspólnie adorują uczniowie klasy 7 i 8, o godz. 11.00 dzieci i uczniowie ze szkoły podstawowej. O godz. 17.00 Parafialna Droga Krzyżowa przy nowym krzyżu na placu przy plebanii. Po przybyciu do kościoła Koronka do Bożego Miłosierdzia śpiewana przez scholę Parafialną. Rozpoczynamy nowennę przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia, o godz. 18.00 Liturgia Wielkiego Piątku i adoracja Krzyża. Po jej zakończeniu przeniesienie Pana Jezusa do Grobu Pańskiego oraz Gorzkie Żale. Adoracja potrwa do godziny 22.00.
  3. WIELKA SOBOTA dzień spoczynku Pana Jezusa w grobie. Dzień adoracji Pana Jezusa w grobie. Święcenie pokarmów o godzinie 8.00, 9.00, 10.00, 11.00. NOC PASCHALNA – Noc przejścia Chrystusa ze śmierci do życia. O godz. 20.00 – Wigilia Paschalna. To wyjątkowa i jedyna w roku uroczystość z bogactwem symboli liturgicznych, Słowa Bożego i odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych (przynosimy świecę).
  4. WIELKANOC – Chrystus Zmartwychwstał! Alleluja!!! Niedziela o godz. 6.30 Procesja Rezurekcyjna i msza święta. Procesja rezurekcyjna jest ogłoszeniem światu, że grób jest pusty a Jezus zmartwychwstał. Pozostałe msze święte o godz. 9.00 i 11.00.
  5. W Poniedziałek Wielkanocny msze święte jak w każdą niedzielę.

Intencje mszy świętych od 11 do 18 kwietnia 2022 r.

1. Poniedziałek o godz. 18.00 za + Dawida Helizon od Chrzestnej z rodziną.
  2. Wtorek o godz. 7.00 za + Antoniego Wantuch w 7 rocznicę śmierci od Andrzeja i Jana.
  3. Środa o godz. 18.00 za + Marka Zabawa od rodziców.
  4. Czwartek o godz. 18.00 za Grażynę Kubicz w 19 rocznicę śmierci.
  5. Piątek o godz. 17.00 Nabożeństwo Wielkiego Piątku, Droga Krzyżowa przy krzyżu na placu przy plebanii.
  6. Sobota o godz. 20.00 prośba o Boże błogosławieństwo i łaski dla członków OSP Chojnik.
  7. Niedziela o godz. 6.30 za Parafian , o godz. 9.00 za + Włodzimierza Piórkowski od córki Anny, o godz. 11.00 za + Kazimierę Kubicz od chrześnika Krzysztofa.
  8. Poniedziałek o godz. 7.00 za + Franciszka i Balbinę Mróz oraz Stefana Śmiertka, o godz. 9.00 za + Bolesława i Janinę Mól w 10 rocznicę śmierci od córki Zofii oraz za + Jana Chwistek od Krzysztofa, o godz. 11.00 za Parafian.